Alarm Jablotron OASIS

alarm OASIS od Jablotronu

Roky vyzkoušený zabezpečovací systém, na který se můžete spolehnout!

Alarm OASIS od Jablotronu není jenom drátový nebo bezdrátový, je to prostě stavebnice a dokážeme pomocí modulů z něho udělat tzv. hybridní systém. Hybridním systémem ho nazýváme, protože může obsahovat drátové i bezdrátové prvky, kdykoliv můžeme z drátového alarmu po přidání modulu radiové komunikace rozšířit o bezdrátové komponenty a opačně. Zde Vám popíšeme jednotlivé komponenty a možnosti, které nám tento alarm nabízí pro zabezpečení Vašeho majetku.


Ústředny JA 82K a JA 83K – toto je mozek každého zabezpečovacího zařízení, bez něho alarm nesestavíme. Vyhodnocuje veškeré signály ze snímačů (pohybové detektory, magnetické spínače atd.) a ovládacích zařízení (klávesnice, bezdrátové ovladače) a na základě jejich analýzy a v souladu s naprogramováním rozhoduje o vyhlášení poplachu, aktivuje sirény, komunikátory, které prostřednictvím telefonní nebe GSM sítě předá předem naprogramované informace (například : Váš alarm hlásí poplach v obývacím pokoji, nebo výpadek elektrické sítě delší jak 30 minut), takže máte alarm pod kontrolou a nemůže se stát, že Vám na chalupě pachatel vypne elektriku v domnění, že za 3 dny přijde a bude vybitá záložní baterie, takže by byl alarm nefunkční. Vy budete o této informaci vědět, takže můžete přijmout příslušná opatření, nikdo Vám alarm nedoběhne.


Ústředny alarmu JABLOTRON OASIS mají 50 adres a drátové vstupy 4 (10) dle typu (modulem JA82C můžeme alarm rozšířit o dalších 10 (20)smyček. Vložení radiového modulu, který zajišťuje komunikaci bezdrátových prvků s ústřednou dostáváme možnost použití bezdrátových komponentů maximálně 50 v případě nepoužití drátových vstupů. Ústředna zabezpečovacího systému má 2 poplachové výstupy: IW = interní poplach a EW = externí poplach, tyto poplachové výstupy jsou použity k akustické signalizaci a jsou též vysílány pro bezdrátové sirény. Máme k dispozici 2 programovatelné výstupy PGX a PGY s nastavitelnou funkcí, stav výstupů je vyveden nejen na svorkách, ale je také vysílán pro bezdrátové moduly UC a AC.


S montáží alarmu JABLOTRON dostáváte: Dotaci na 3 měsíce služby celkové ochrany zdarma. Zcela bez závazku se tak můžete přesvědčit,
co znamená pocit skutečného bezpečí.

Jablotron - ústředna JA 82 K

Jablotron - ústředna JA 82 K

Maximální počet adres (komponentů) je 50, 4 drátové vstupy modulem JA82C můžeme alarm rozšířit o dalších 10 smyček. Můžeme použít maximálně 50 komponentů, toto už není pouze alarm do domu nebo malého objektu, ale má díky množství komponentů již širší použití. Alarm můžete ovládat pomocí 50 kódů a RFID karet a čipů. Zabezpečovací systém oasis můžeme rozdělit bud na 2 podsystémy nebo hlídání A – AB – ABC. Máme k dispozici paměť 256 událostí, stupeň bezpečnosti 2 dle ČSN EN 50131.

Jablotron - ústředna JA 83 K

Jablotron - ústředna JA 83 K

Maximální počet adres (komponentů) je 50, 4 drátové vstupy modulem JA82C můžeme alarm rozšířit o dalších 10 smyček. Můžeme použít maximálně 50 komponentů, toto už není pouze alarm do domu nebo malého objektu, ale má díky množství komponentů již širší použití. Alarm můžete ovládat pomocí 50 kódů a RFID karet a čipů. Zabezpečovací systém oasis můžeme rozdělit bud na 2 podsystémy nebo hlídání A – AB – ABC. Máme k dispozici paměť 256 událostí, stupeň bezpečnosti 2 dle ČSN EN 50131.

Jablotron - klávesnice

Jablotron - klávesnice

Klávesnice alarmu slouží na zapnutí a vypnutí alarmu, drátová i bezdrátová má stejný design, má vestavěnou čtečku karet

 • JA 81 E – drátová
 • JA 81 E – RGB - drátová
 • JA 81 F – bezdrátová
 • JA 81F – RGB - bezdrátová

Klávesnice zabezpečovacího systému slouží k zapínání a vypínání alarmu, bezdrátová varianta JA JA 81F nebo JA 81F-RGB (napájená z 3V baterií a komunikuje bezdrátově protokolem OASIS) a drátová varianta JA 81E a JA 81E- RGB.
Klávesnice mají stejný design. Klávesnice s označením RGB se odlišují v možnosti nastavit na LCD displeji různou barvu pro normální a poplachový stav zabezpečovacího systému. Klávesnice mají vestavěnou čtečku čipů a karet pro snadné ovládání alarmu. Také umožňuje zapojení detektoru otevření dveří.

Jablotron - Radiový modul JA 82R

Modul, který vkládáme do ústředny a zajišťuje komunikaci mezi ústřednou a bezdrátovými prvky.

Jablotron - Radiový modul JA 82R

Jablotron - GSM komunikátor

JA 80Y, JA 82Y
GSM komunikátor využívá ke komunikaci mobilní síť, pro svojí činnost potřebuje SIM kartu z některého operátorů. Modul se instaluje do skříně ústředny OASIS. Při použití GSM modulu získáváte možnost ovládání Vašeho alarmu SMS zprávami nebo internetem.

Jablotron - GSM komunikátor

Vlastnosti GSM komunikátoru:

 • Předává události formou SMS zpráv až na 8 telefonních čísel
 • Předává události zavoláním a předáním akustického signálu
 • Předávat data na pult centrální ochrany
 • Dálkově ovládat a programovat systém telefonem – SMS příkazy, pomocí internetu nebo zavoláním a použitím klávesnice telefonu.
 • Dálkově ovládat systém (nebo spotřebiče v domě)
 • Dálkově ovládat a nastavovat systém z Internetu (www.GSMlink.cz)
 • Dřipojit telefonní přístroj = funkce GSM brány - včetně CLIP protokolu (zobrazuje číslo volajícího a umožňuje komunikaci SMS)
 • Odposlech a hlasovou komunikaci - s připojeným interkomem SP-02
 • Připojit počítač do Internetu (funkce GPRS modemu)

Jablotron - Drátový detektor pohybu JS 20 LARGO

Jablotron - Drátový detektor pohybu JS 20 LARGO

Drátový detektor pohybu od jablotronu, lze použít s jakoukoliv zabezpečovací ústřednou

Jablotron - JS 25 COMBO

Jablotron - JS 25 COMBO

Drátový kombinovaný detektor pohybu + detektor rozbití skla.

V případě, že chceme hlídat daný prostor současně detektorem pohybu a detektorem rozbití skla použijeme tento kombinovaný detektor a není nutné použít dva jednotlivé komponenty. Elegantní řešení alarmu.

Jablotron - JA 80P

Jablotron - JA 80P

Bezdrátový detektor pohybu, pro alarm OASIS.

Jablotron - JA 80PB

Jablotron - JA 80PB

Bezdrátový kombinovaný detektor pohybu + detektor rozbití skla, pro alarm OASIS.

Jablotron – JA 80W duální detektor pohybu (PIR+MW)

Jablotron – JA 80W

Bezdrátový detektor pohybu kombinuje PIR a mikrovlnou detekci MW. Slouží k prostorové detekci pohybu a je vysoce odolný proti falešným poplachům. Detektor střeží jako klasický detektor, ale při detekci pohybu v hlídaném prostoru se aktivuje PIR detektor a následně je aktivován MW detektor, který potvrzuje aktivaci PIR detektoru.

Jablotron - JA 84P

Jablotron – JA 84P

Bezdrátový detektor pohybu s kamerou a bleskem pro focení v noci pro alarm OASIS. Umožňuje vizuální potvrzení poplachu, pořizuje černobílé snímky v rozlišení 160x120 bodů. V případě detekce pohybu při zapnutém alarmu pořídí sekvenci 4 fotografií. První bez blesku následující 3 snímky s bleskem po 1 vteřině. V komprimované podobě jsou přeneseny bezdrátově do ústředny alarmu. Prostřednictvím komunikátoru JA 80Y nebo JA 80V jsou poslány na mobilní telefon. V alarmu OASIS musí být nainstalován modul JA-80Q. Úkolem pořízených snímku je potvrzení a rozeznání příčiny poplachu, vyvolaným Vašim alarmem.

Jablotron - JA 89P

Jablotron – JA 89P

Venkovní bezdrátový detektor pohybu určený pro alarm OASIS. Detektor vychází z osvědčeného dvojitého a velmi spolehlivého detektoru japonské firmy OPTEX.

Jablotron - JA 85P

Jablotron – JA 85P

Miniaturní bezdrátový detektor pohybu pro alarm OASIS. Vhodný do malých místností nebo interiéru auta. Montáž je možná jak na stěnu tak na strop. Digitální analýzou je dosažená vysoká odolnost vůči falešným poplachům.

Jablotron - JA 85B

Jablotron – JA 85B

Miniaturní bezdrátový detektor rozbití skla pro alarm OASIS, slouží k detekci rozbití skleněných ploch. Je určen do vnitřních prostor budov nebo vozidel.

Jablotron - JA 80M

Jablotron – JA 80M

Dveřní magnetický bezdrátový detektor pro alarm OASIS, slouží především k signalizaci otevření dveří, volitelná reakce okamžitá nebo zpožděná (zpožděná z důvodu časové prodlevy nutné k odkódování alarmu).

Jablotron - JA 80S

Jablotron – JA 80S

Bezdrátový optický detektor kouře pro alarm OASIS, reaguje na přítomnost viditelných zplodin z hoření a zvýšení teploty v místnosti způsobené požárem. Pokud tyto koncentrace překročí stanovenou mez, alarm vyhlásí poplach a zároveň požární detektor signalizuje nebezpečí vestavěnou sirénou.

Jablotron - JA 82M

Jablotron – JA 82M

Bezdrátový okenní detektor skrytý pro alarm OASIS, je určen k detekci otevření oken, dveří. Montáž detektoru se provádí dovnitř rámu plastových či dřevěných euro oken a je tak zcela nenápadný. Některé typy kování jsou již připravené pro použití tohoto detektoru.

Jablotron - JA 80G

Jablotron – JA 80G

Bezdrátový detektor hořlavých plynů pro alarm OASIS, reaguje na výskyt hořlavých plynů, jako jsou zemní plyn, propan butan, svítiplyn a další. Alarm vyhlásí poplach i v případě, že nemáte zakódováno (hlídá 24 hodin) a signalizuje vestavěnou sirénou.

Pozor tento jediný komponent alarmu Jablotron OASIS není napájen baterií, ale je nutné ho napájet ze sítě 230V. Důvodem je vyšší spotřeba cca 2W tohoto detektoru, proto nemůže být napájen baterií.

Jablotron - RC 80K

Jablotron - RC 80K

Dálkový ovladač – klíčenka k ovládání alarmu OASIS, je určena k ovládání, zapínání a vypínání vašeho alarmu. Můžeme klíčenku naprogramovat do více systémů, takže můžete ovládat jednou klíčenkou více alarmů (chalupu, firmu, byt).